Samorządowiec Pomorza 2016. Jacek Pauli pierwszy, a Artur Herold zdobył drugie miejsce

red.
Jacek Pauli, burmistrz Skarszew (po lewej) i Artur Herold, wójt gminy Zblewo.
Jacek Pauli, burmistrz Skarszew (po lewej) i Artur Herold, wójt gminy Zblewo. mat. pras.
Jacek Pauli, burmistrz Skarszew, pierwszy w swojej kategorii! Wśród wójtów, drugą pozycję zajął Artur Herold, wójt gminy Zblewo. Na jakich pozycjach znaleźli się inni samorządowcy z powiatu starogardzkiego? Sprawdź, kto wygrał w plebiscycie Samorządowiec Pomorza 2016!

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Samorządowiec Pomorza 2016. Pierwsze miejsce wśród burmistrzów zajął Jacek Pauli, burmistrz Skarszew! Zdobył 3055 głosów. Wśród wszystkich pomorskich wójtów, na drugiej pozycji uplasował się Artur Herold (778 głosów), wójt gminy Zblewo. Sławomir Janicki, wójt gminy Kaliska, był szósty (135 głosów). Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gd, w swojej kategorii był szósty (54 głosy) .

SPRAWDŹ WYNIKI

Najwięcej głosów wśród radnych zdobył Paweł Burnicki z Rady Gminy Starogard Gd. (269 głosów). Piotr Gajewski, zasiadający w Radzie Gminy w Smętowie Granicznym zdobył drugie miejsce (231 głosów). Trzeci był Sebastian Schmidt z Rady Miejskiej w Czarnej Wodzie (159 głosów). W grudniu w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci w każdej kategorii odbiorą statuetki, dyplomy i medale z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego i Mariusza Szmidki, redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. Po gali do całego nakładu „Dziennika Bałtyckiego” na Pomorzu zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców. Przedstawimy tam także trzech radnych na medal z każdego powiatu. W dodatku ukaże się też relacja z uroczystej gali. Na łamach dodatku znajdzie się także miejsce dla tych, którzy zajmą drugie i trzecie lokaty w rankingach.

Na zwycięzców plebiscytu w kategoriach Prezydent Pomorza, Burmistrz Pomorza, Wójt Pomorza i Starosta Pomorza czekać będą dodatkowe nagrody - całostronicowe prezentacje w całym nakładzie „Dziennika Bałtyckiego”. Radni w nagrodę otrzymają możliwość zamieszczenia prezentacji w powiatowych tygodnikach „Dziennika Bałtyckiego”.